بسیج مردمی در اقتصاد

کتاب بسیج مردمی در اقتصاد، به بررسی نقش دولت اسلامی و راهکارهای مشارکت عمومی مردم در اقتصاد و زیرساخت های قانونی موجود، با استفاده از بیانات مقام معظم رهبری می پردازد. این کتاب، اولین اثر چاپ شده در حوزه تبیین شعار "جهش تولید با مشارکت مردم" با استفاده از بیانات رهبر انقلاب می باشد.

 

فتوای هسته ای

کتاب در یک نگاه

 

مو به مو

معرفی کتاب مو به مو

«فقه سیاست خارجی و روابط بین الملل - مفاهیم، مبانی، اصول و قواعد»

کتاب پیش رو، به عنوان اولین اثر از مجموعه «فقه سیاست خارجی و روابط بین الملل»، متکفل بیان مباحث مقدماتی ورود به این عرصه پژوهشی است. مفاهیم، مبانی، اصول و قواعد فقهی، به عنوان چهار محور اصلی این کتاب، چارچوبی از یک منظومه ارائه می دهد که با بهره گیری از آن می توان به حل مسائل حوزه سیاست خارجی و روابط بین الملل به شیوه استنباط فقهی دست یافت.

 در این کتاب اثبات شده است که تنها شریعت اسلام برای تنظیم روابط بین الملل و حل معضلات کنونی آن صلاحیت دارد و عدم ثبات در نظام بین الملل و نیز تزلزل در سیاست خارجی کشورهای اسلامی ناشی از عدم توجه به آموزه های متعالی و مترقی فقه اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم شبان‌نیا به عنوان هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ره، این کتاب را در 216 صفحه حاصل پژوهشی در حوزه سیاست اسلامی به زیور تبع آراسته است.

 

مجموعه مقالات چهارمین و پنجمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی

مجموعه مقالات چهارمین و پنجمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی هر کدام در 4 جلد توسط انتشارات مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا منتشر شده است.

 

تجربیات موفق استفاده از ظرفیت‌های مردم در اداره کشور(دورهٔ ۵ جلدی)

 تدوین‌کنندگان این مجموعه کتاب‌ها، در قالب بررسی نمونه‌های موفق مردمی‌سازی از بین ایده‌ها و اقدامات دریافتی طرح ملی شهریاران، ضمن احصاء موارد موفق مردمی‌سازی در سراسر کشور و گردآوری نمونه‌های قابل بررسی و تعمیق، به عنوان گام نخست اقدام به بررسی و تحلیل نمونه‌های موفقی از جمله:
«همیاران جهادی پلیس راه» در استان قزوین
«کارآفرینی دانش بنیان» در استان بوشهر
«توزیع اقلام اساسی در بازار» در استان قم
«تدوین سند پیشرفت منطقه‌ای» در استان خراسان رضوی
«ثبت جهانی منظر فرهنگی اورامان» در استان کردستان
با نگاهی تحلیلی به الگونمایی هریک از این موارد پرداخته‌اند

اجتهاد تمدنی چیستی چرایی و چگونگی

اثر استاد عبدالحمید واسطی

 

دفع_و_رفع_شماره_1_2_3

پاسخ تفصیلی به شبهات «انتخابات، مجلس خبرگان و شورای نگهبان»

انقلاب در کتب

 معرفی تعدادی از کتب اندیشکده راهبردی سعداء که توسط نشر_معارف به چاپ رسیده است

 

معارف انقلاب

پیام‌آور انقلاب الهی